Bebek yüzlü katil…

İki saldırıdan sorumlu tutulan, Oslo’da bombayı yerleştirdikten sonra katliamı düzenlemek için İşçi Partisi’nin gençlik kampının yapıldığı adaya gittiği düşünülen zanlıyla ilgili resmi ya da resmi olmayan çeşitli bilgiler gelmeye devam ediyor.

Saldırıdan sonra kaçan ve bir süre sonra yakalanan 32 yaşındaki Anders Behring Breivik, sarı saçlı, uzun boylu. Bebek yüzlü katilin, aşırı sağ görüşlü olduğu ve  Hristiyan kökten dinci görüşlü internet sitelerine yorumlar yaptığı ifade edildi.

Aşırı sağ görüşlü,  Müslüman ve göçmen karşıtı olan saldırganın, sosyal paylaşım sitesi facebook’taki sayfasındaki profiline, “muhafazakar, Hristiyan ve bekar olduğunu”, ayrıca av ve “World of Warcraft” ve “Modern Warfare 2” gibi savaş oyunlarıyla ilgilendiğini yazdığı belirtildi.

 

6 TON GÜBRE ALMIŞ

Norveç’te dün gerçekleşen iki ayrı saldırıda en az 92 kişinin ölümünden sorumlu tutulan zanlının 6 ton gübre satın aldığı açıklandı.

Tarım ürünleri satan Felleskjoepet Agri zincirinin sözcüsü Oddny Estenstad, zanlının satın aldığı 6 ton gübrenin 4 Mayıs’ta teslim edildiğini belirtti.
Gübrenin türüne ilişkin bilgi vermeyen Estenstad, satın alınan 6 tonun standart bir tarım üreticisi için normal olduğunu söyledi. Estenstad, zanlıyı tanımadığını ifade etti. Bazı tür gübrelerin bomba yapımında kullanıldığı biliniyor.

 

İŞTE KATLİAMIN FOTOĞRAFI

Norveç’in Utoya adasında en az 85 genci öldüren, birçok genci de yaralayan saldırganın olay anında çekilen bir fotoğrafı ortaya çıktı.

Norveç devlet televizyonu NRK muhabirinin farkında olmadan çektiği ve VG gazetesinin internet sitesinde yayımlanan bu fotoğrafta saldırgan, etraftakilere ateş açtıktan sonra adanın sahilinde, cesetlerin arasında dolaşırken görünüyor.

Kollarındaki reflektörleriyle üzerindeki polis üniforması net bir şekilde seçilen saldırganın elinde silah tuttuğu da görülebiliyor.

Yazan - Tem 23 2011. Kategori DÜNYA, SON HABERLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

İLETİ ya da yorumunuzu bırakın

Yorumu gerçekten insanın mı yaptığını saptayabilmemiz için alttaki işlemi doğru çözmeniz gerekiyor. *

Giriş | Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketinin Dijital Yayınıdır.